Benzersiz Öğrenme Deneyimi
Öğrenci Gelişim Fırsatları

Öğretim programınızda yer almayan bir yabancı dili daha öğrenmek, öğretim programınızda yer almayan ancak ilgi duyduğunuz konularda seçmeli dersler almak, değişim programları ile eğitiminizin bir bölümünde yurtdışında bir üniversiteye gitmek, yüzden fazla öğrenci topluluğu arasında ilgi duyduklarınıza üye olmak ve faaliyetlerine katılmak, üniversite sonrası kariyerinizi şekillendirirken destek almak. Bunların tümü ve daha da fazlası Hacettepe’nin öğrencilerine sunduğu gelişim fırsatları arasındadır.

Hacettepe’de öğrenciler sosyal, kültürel ve akademik gelişiminize katkı sağlamak için Hacettepe faaliyet gösteren yüzün üzerinde topluluğa katılabilir ve faaliyetlerde bulunabilirler.
Öğrencilerin kariyer gelişimine yön veren birim...
Üniversite Yaşamına Giriş Dersi, Üniversitemize yeni kayıt olan öğrencilerin üniversite yaşamına daha çabuk uyum sağlaması ve üniversiteyi çeşitli yönleriyle tanıması için tasarlanmıştır.
Hacettepe’de nitelikli yabancı dil programlarını uzman akademik bir kadroyla sunan birim...
Öğrencilerin zihinsel, duygusal ve sosyal potansiyelinin farkına varabilmesini sağlamak üzere destek veren birim...
Öğrencilerimizin hayatın her alanından seçmeli dersleri alabileceği birim...
Avrupa Birliği programları kapsamında öğrencilere öğrenim, staj ve gönüllük faaliyetleri ile ilgili hareketlilik desteklerini organize eden birim...
Yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları ile üniversitemiz arasında öğrenci değişimi faaliyetlerini organize eden birim...
Türkiye’deki üniversiteler arasında öğrenci hareketliliği faaliyetlerini organize eden birim...
İkinci bir dalda lisans diploması almak ya da ilgi duyduğunuz ikinci lisans programında eş zamanlı derslerle sertifika almak için fırsatlar.
Akreditasyon kuruluşları birimlerimizin, ulusal ve uluslararası düzeyde standartlara sahip olduğunu tescil etmektedir.