Yeniliklerin Üniversitesi
Kuluçka Merkezi

Hacettepe Teknokent Kuluçka Merkezi, girişimcilere firmalaşma süreçlerinde ihtiyaç duydukları eğitim, mentorluk, danışmanlık ve networking gibi hizmetler sunulmaktadır. Çok cüzi miktarda kira ücreti alınan kuluçka firmalarına ücretsiz internet altyapısı ve ofis imkanları sağlanırken, ortak kullanıma açık olan mutfak, toplantı salonları ve dinlenme alanlarından da faydalanabilmektedirler. En fazla 36 ay sonra mezun ettiğimiz kuluçka firmalarımızdan birçoğu büyüyerek Hacettepe Teknokent bünyesinde ofislere çıkarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Hacettepe Teknokent bünyesinde bulunan firmalardan, 62’si, 500 m2 büyüklüğündeki Kuluçka Merkezi bünyesinde faaliyet göstermektedir. Kuluçka merkezimizde, üniversitemiz akademisyen ve mezunlarına ait girişimler de desteklenmektedir.  Kuluçka firmalarımızın sektörel dağılımı Yazılım %49, Sağlık %13, Mühendislik %9, Savunma %5, diğer %24 şeklindedir.

Yazılım, elektronik, oyun, siber güvenlik, biyoteknoloji gibi farklı alanlarda iş fikri olan girişimci adaylarının yer aldığı 176 m2 büyüklüğündeki Ön Kuluçka Merkezi ise 2019 yılından beri hizmet vermektedir. 16 ekibin aynı ortamda 7 gün 24 saat ve tamamen ücretsiz olarak çalışma imkanı bulduğu Ön Kuluçka Merkezimizde, bir prototipleme atölyesi de bulunmaktadır. Prototipleme atölyesinde, iş fikri olan adaylar üç boyutlu yazıcı, mini CNC, mini torna vb makine ve ekipmanlarla ürünlerinin prototiplerini çıkarabilmektedir. Ön kuluçka merkezimizde bugüne kadar 32 ekip yer alırken, bunlardan 9 ekip mezun olarak ticarileşmiştir.

İletişim:
Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi
Üniversiteler Mah. 1596. Cad. Hacettepe Teknokent Sit.
6. Ar-Ge C Blok Apt. No: 6 C/82 Çankaya /ANKARA
info@hacettepeteknokent.com.tr
Tel: (312) 297 71 62 (pbx)
Faks: (312) 297 60 93