Ulaşım

Üniversitemizin toplam beş adet yerleşkesi bulunmaktadır. Sıhhiye (Merkez), Beytepe, Beşevler yerleşkelerimiz il merkezindedir. Polatlı yerleşkesi Ankara'nın ilçesinde bulunmaktadır.


SIHHİYE YERLEŞKESİ'NE ULAŞIM


Sıhhiye Yerleşkesi, Ankara'nın ilk yerleşim bölgesi olan Ulus semti ile Hamamönü semtleri arasındaki bölgede yer alır. Bu yerleşkemiz; Sıhhiye, Kurtuluş, Opera ve Samanpazarı'ndan 10-15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ayrıca 230 numaralı "Hacettepe-Beytepe Kampüsü" otobüsü ile Ankaray veya banliyö trenlerinin Kurtuluş İstasyonu'ndan da bu yerleşkemize ulaşmanız mümkündür. Özel aracı ile gelecek olan ziyaretçilerimiz Sıhhiye veya Kurtuluş ana giriş kapısından giriş yapabilirler.

BEYTEPE YERLEŞKESİ'NE ULAŞIM


Beytepe Yerleşkesi, Ankara Eskişehir Karayolunun 14. km' sinde yer almaktadır.

Toplu Taşıma Araçları ile Ulaşım

Metro ile ulaşım

(M2) ANKARA METROSU-2 (KIZILAY - ÇAYYOLU) ile Beytepe Yerleşkesine ulaşılabilinir.

Metrodan Beytepe durağında indikten sonra Beytepe Köprüsü üzerinde bulunan Beytepe otobüs durağından yerleşkemizden hareket eden "130 BEYTEPE METRO İSTASYONU - BEYTEPE KAMPÜSÜ" otobüsleri ile yerleşkemize ulaşılabilinir. Hareket saatleri ve hatla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Toplu taşıma ile ilgili bilgiye http://www.ego.gov.tr/ web sayfasından ulaşılabilinir.

Özel Aracınız ile

Ankara-Eskişehir yolunun 14. km' sinde bulunan Beytepe Köprüsü ile yerleşke A ana giriş kapısına ulaşılır. Köprüden önce "Hacettepe" yönlendirme tabelaları mevcuttur. Ana giriş kapısından girildikten 3 km sonra yerleşke içi yönlendirme levhaları size yardımcı olacaktır.

NOT: Beytepe Yerleşkesi'ne ulaşım için, Güz ve Bahar Dönemlerinde, semtlerden EGO Otobüsleri veya özel servis araçları ile ulaşım imkânı bulunmaktadır. Bu konudaki ayrıntılı bilgi, Beytepe EGO Hareket Noktasından veya Kazan Turizm İletişim Bürosundan alınabilir. Bu araçlar, Yaz Döneminde ve kayıt dönemlerinde hizmet vermemektedir (bazı güzergâhlar hariç).

BEŞEVLER YERLEŞKESİ'NE ULAŞIM


Bu yerleşkemiz Beşevler semtinde bulunmaktadır. Ankaray Beşevler İstasyonu'na 1-2 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü Sıhhiye / ANKARA
Santral : 0.312 305 50 00 (Sıhhiye) • 0.312 305 50 50 (Beytepe)
HÜ Hastaneleri Telefonla Randevu Çağrı Merkezi: 444 4 444
HÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
Site Haritası